poniedziałek, 2 marca 2020

Stylizacja i Wizaż oraz Kosmetyka, czyli jak zdobyć kompleksowe wykształcenie w branży kosmetyczno-modowej.


Stylizacja i Wizaż to jeden z naszych kursów kosmetycznych, na którym opanujecie sztukę wizażu i stylizacji ubioru. To świetna opcja dla osób, które po pierwsze - kochają tę branżę, a po drugie - wykazują się zdolnościami manualnymi i artystycznymi. Jak jednak zdobyć kompleksowe wykształcenie w tej dziedzinie? Połącz dwa kierunki i skorzystaj z dofinansowania. Bezpłatny kierunek Technik Usług Kosmetycznych + Stylizacja i Wizaż = tylko 90 zł czesnego za kurs stylizacji i wizażu. 

Rozważ tę opcję, jeśli stoisz przed wyborem szkoły czy studiów lub jeśli marzy Ci się zmiana zawodu. Gwarantujemy, że kurs w naszej szkole policealnej pozwoli Ci rozwinąć skrzydła i pracować w zawodzie, który będzie sprawiał Ci przyjemność. Jego cena z dofinansowaniem to jedynie 90 zł. Dołącz do nas, by przejść prawdziwą szkołę wizażu! 😉

Co to jest wizaż i stylizacja? 

Wizaż to sposób aranżacji twarzy za pomocą makijażu. Dzięki niemu można osiągnąć zamierzony efekt. Może to być upiększenie, ale również postarzenie, nadanie zmęczonego wyglądu czy niecodziennego charakteru - takie zabiegi potrzebne są często na planach filmowych, teatralnych czy podczas sesji zdjęciowych, gdzie wizażyści pracują. Wizaż często idzie w parze ze stylizacją oraz charakteryzacją i tak też jest w przypadku naszego kursu Stylizacja i Wizaż. Stylizacja polega na umiejętnym doborze stroju z uwzględnieniem wymagań sylwetki, okoliczności i indywidualnych upodobań. Praca w tym zawodzie wymaga zdolności manualnych i artystycznych. Pomocne okażą się także miłe usposobienie, cierpliwość i komunikatywność, ponieważ jest to praca, która wymaga ciągłego kontaktu z człowiekiem, a nieraz także wielogodzinnej pracy na planach filmowych czy zdjęciowych. 

Gdzie pracuje wizażystka i stylistka?

Wizażystka i stylistka może znaleźć zatrudnienie w rozmaitych miejscach, między innymi: w teatrze, w telewizji, na planach filmowych i zdjęciowych, w agencji modelek, agencji reklamowej, firmach organizujących śluby jako konsultantka makijażowa czy w firmowych sklepach kosmetycznych. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by w tym zawodzie działać jako freelancer lub prowadzić własną działalność gospodarczą. Można samodzielnie szukać zleceń, których będzie więcej, jeśli odpowiednio zadba się o promocję proponowanych usług. Przy dzisiejszych możliwościach reklamy internetowej, również bezpłatnej, nie powinno być to trudne. 

Ile zarabia wizażystka i stylistka? 

Zasięgając informacji od portalu wynagrodzenia.pl widzimy, że mediana zarobków na stanowisku wizażystki to 3420 zł brutto. Dokładnie tak samo wygląda sytuacja ze stanowiskiem Stylistka modowa. 

Kurs wizażu i stylizacji w naszej szkole policealnej 

Kurs Stylizacja i Wizaż to kierunek kosmetyczny, który trwa u nas 1 rok. Absolwent kursu uzyskuje certyfikat, suplement oraz zaświadczenie o ukończeniu kursu na druku Ministerstwa Edukacji Narodowej. W czasie kursu słuchacze i słuchaczki zdobywają teoretyczne podstawy zawodu, a także uczestniczą w zajęciach praktycznych, podczas których szlifują swoje umiejętności. Nasz kurs obejmuje między innymi zajęcia:


- kosmetyka pielęgnacyjna 
- trendy w makijażu i modzie  
- stylizacja sylwetki i ubioru  
- stylizacja paznokci  
- charakteryzacja filmowa i teatralna 
- techniki makijażu
- autoprezentacja
 
Możesz być pewna, że kurs, którego szczegółowy program nauczania możesz przejrzeć tutaj, przygotuje Cię do samodzielnej pracy w zawodzie, a Twoje klientki i klienci będą Cię uwielbiać za Twoją pracę 👍😊

Dofinansowanie kursu Stylizacji i wizażu 

Mamy dla Ciebie bardzo fajną wiadomość. Jak już wspomnieliśmy, możesz zdobyć dofinansowanie, jeśli połączysz naukę z drugim kierunkiem bezpłatnym. Dzięki temu, Twoje czesne wyniesie tylko 90 zł zamiast 1140 zł. Nieźle, prawda? Bez problemu połączysz naukę na dwóch kierunkach, ponieważ na jednym możesz uczyć się w trybie dziennym, a na drugim w trybie zaocznym lub weekendowym. 

Listę wszystkich kierunków bezpłatnych zobaczysz tutaj. Oczywiście możesz wybrać kierunek inny niż Technik Usług Kosmetycznych. Na zajęciach musisz mieć minimum 50% obecności. Czesne za kurs Stylizacji i Wizażu obejmują już wszystkie materiały niezbędne do nauki, więc nie ma potrzeby, by inwestować w nie na własną rękę. 

Rekrutujemy przez cały rok 

W każdej chwili możesz zapisać się do naszej szkoły. Im wcześniej się zdecydujesz, tym pewniejsze jest, że nie zabraknie dla Ciebie miejsca. Liczba miejsca jest ograniczona i liczy się kolejność zgłoszeń. Nauka rozpoczyna się dwa razy w roku - od lutego oraz od września. Pod tym linkiem zobaczysz warunki przyjęcia do naszej szkoły. Nie prowadzimy egzaminów wstępnych. 


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza