Opiekunka środowiskowa to nasz nowy bezpłatny kierunek medyczny. Opiekunka środowiskowa z aktywizacją podopiecznych. Czym możesz zajmować się po tym kierunku? Jakie są perspektywy zawodowe po ukończeniu szkoły? Poniżej odpowiadamy na te i inne pytania, które pomogą Ci zapoznać się z profilem zawodowym opiekunki.
Czym zajmuje się opiekunka środowiskowa
Opiekunka środowiskowa z aktywizacją podopiecznych zajmuje się organizowaniem wsparcia i opieki, zapewnia bezpieczeństwo, wspiera w utrzymaniu higieny osobistej, a także pomaga w prowadzeniu gospodarstwa domowego: zarządza budżetem, przygotowuje posiłki, robi zakupy, dba o porządek, organizuje przestrzeń i czas podopiecznego. Ponadto, wspiera go psychicznie i motywuje do większej aktywności intelektualnej, społecznej czy fizycznej. Czym zajmuje się opiekunka środowiskowa
Gdzie pracuje opiekunka środowiskowa?
Ukończenie nauki w szkole medycznej Gloker umożliwia absolwentowi podjęcie pracy w instytucjach opiekuńczych, między innymi w: domach pomocy społecznej, fundacjach, obiektach pomocy rodzinie, domach samotnych matek, stowarzyszeniach, wybranych oddziałach szpitalnych oraz świetlicach środowiskowych. Opiekunka lub opiekun mogą pracować także w domach prywatnych. Mogą również prowadzić własną działalność gospodarczą w tym zakresie.
Ile zarabia opiekunka środowiskowa?
Średnie wynagrodzenie w tym zawodzie to około 2500zł brutto. Jak podaje portal wynagrodzenia.pl, 25% pracowników na tym stanowisku zarabia więcej. W sektorze prywatnym wciąż brakuje pracowników w tym zawodzie, a ze względu na starzejące się społeczeństwo w najbliższych latach zapotrzebowanie będzie się stale zwiększało.
Jakie cechy powinna posiadać opiekunka lub opiekun?
Praca w roli opiekunki środowiskowej wymaga szeregu kompetencji miękkich, wynikających z usposobienia danej osoby. Należą do nich między innymi: umiejętności interpersonalne, komunikacyjne, odporność na stres, empatia, życzliwość, cierpliwość, umiejętność słuchania i wyciągania wniosków. Osoba zatrudniona na takim stanowisku powinna posiadać niezbędne uprawniania i wynikającą z nich wiedzę na temat specjalistycznych procedur i postępowania z osobą podopieczną. W Gloker uczymy nie tylko teorii, ale stawiamy przede wszystkim na zajęcia praktyczne i doświadczenie, które zapewniają praktyki zawodowe. Zajęcia w naszej szkole prowadzi profesjonalna kadra nauczycielska, zapewniamy też wszystkie materiały do prowadzenia zajęć.
Czy ten kierunek jest bezpłatny?
Tak. Kierunek ten, podobnie do pozostałych kierunków medycznych w naszej szkole policealnej, jest bezpłatny. Co więcej, nauka na kierunku Opiekunka środowiskowa z aktywizacją podopiecznych trwa jedynie 1 rok, więc w krótkim czasie możesz zdobyć państwowe uprawnienia i cieszyć się dobrą pracą, taką która daje satysfakcję. Wierzymy, że jest to zawód dla ludzi o dobrym sercu, którzy czerpią radość z pomagania innym.
Jak zostać opiekunką środowiskową?
Szkoła policealna Gloker prowadzi aktualnie rekrutację na semestr zimowy. Naukę możesz rozpocząć już w lutym 2020 roku! Nie ma potrzeby czekać aż do września, by rozpocząć naukę na nowym kierunku. Wystarczy, że już teraz zarezerwujesz sobie miejsce na liście kandydatów poprzez krótki formularz on-line. Znajdziesz go tutaj. Po zarezerwowaniu miejsca, udaj się do sekretariatu, by dostarczyć wymaganą dokumentację - zobacz tutaj. Szkoła nie prowadzi egzaminów wstępnych - wymagane jest jedynie ukończenie minimum szkoły średniej. Matura nie jest wymagana. Reszta w Twoich rękach - liczy się kolejność zgłoszeń 😊
Co obejmuje program nauczania w szkole Gloker?
Podczas zajęć słuchacz zdobędzie wiedzę z zakresu podstaw psychologii i socjologii, teoretycznych podstaw pielęgnowania człowieka, języka migowego, branżowego języka obcego, aktywizacji i opieki nad osobą podopieczną.
Dołącz do szkoły Gloker i zostań Opiekunką Środowiskową
Zapraszamy do zadawania pytań 😉
Sekretariat Szkoły Policealna Gloker w Krakowie serdecznie zaprasza wszystkich kandydatów do składania dokumentów! W razie wątpliwości z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania 😊
Nasze dane kontaktowe dostępne są na stronie internetowej.