piątek, 31 stycznia 2020

Florystyka to jeden z naszych bezpłatnych kursów. Dowiedz się, kto to florysta, gdzie pracuje, ile zarabia.

Co to jest florystyka? 
Jest to niezwykle wdzięczny zawód, w którym jak ryba w wodzie poczują się osoby o głębokim wyczuciu estetyki, wrażliwości na piękno, zamiłowaniu do roślin oraz przyjemnym usposobieniu. Dlaczego? Praca florysty polega głównie na kreacji przepięknych ozdób z wykorzystaniem materiałów florystycznych, przeznaczonych na różne okoliczności lub w celu aranżacji przestrzeni. Praca daje mnóstwo satysfakcji, więc warto wybrać się na bezpłatny kurs florystyki u nas - w szkole policealnej Gloker. 


Kto to florysta i czym się zajmuje?
Florystyka to bez wątpienia dziedzina dla osób uzdolnionych artystycznie. Wymaga zdolności manualnych oraz dobrego oka do kolorów, materiałów, faktur - po prostu świetnego wyczucia stylu. Florysta to ktoś, kto powinien posiadać również szeroką wiedzę na temat roślinoznawstwa. Rodzaje kwiatów i roślin, znajomość warunków ich uprawy, utrzymywania, łączenia, a nawet symbolika kulturowa roślin nie powinny być floryście obce.

Oprócz artystycznego ducha pomocne mogą okazać się zaradność i przedsiębiorczość. Bardzo często absolwenci kursu florystyki decydują się prowadzić własną pracownię florystyczną, a to wymaga wiedzy i doświadczenia z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej i specyfiki branży florystycznej.

Gdzie pracuje i na jakie zarobki może liczyć florysta?
Gdzie florysta może szukać pracy? Najczęściej są to po prostu kwiaciarnie, przy czym absolwent naszego kursu - najlepszy specjalista:) - ma dwie opcje: zatrudnić się u pracodawcy lub otworzyć własną autorską kwiaciarnię. Nietuzinkowe i piękne pracownie florystyczne zdecydowanie wyróżniają się na rynku, a w większych miastach, takich jak Kraków, gdzie żyje mnóstwo młodych ludzi, indywidualny charakter jest w cenie.

Gdzie jeszcze może pracować florysta? Na przykład w firmach eventowych, które zajmują się organizacją imprez okolicznościowych. Z usług florystów bardzo często korzystają firmy organizujące śluby i wesela.

Jeżeli chodzi o zarobki to mediana wynagrodzeń w zawodzie florysty wynosi prawie 2700zł. Szczegóły znajdziesz na stronie wynagrodzenia.pl.

Zobacz, czego uczymy na kursie w naszej szkole
Kurs florystyki w naszej szkole jest bezpłatny. Trwa jedynie 1 rok. W trakcie zajęć słuchacz zdobywa wiedzę z zakresu florystyki, tj. historii dekoracji roślinnych, stylizacji florystycznych, projektowania i wykonywania kompozycji, a także z zakresu organizacji pracy, tj. przedsiębiorczości, języka obcego zawodowego, bhp czy organizacji pracy niewielkich zespołów. Kliknij w link powyżej, aby zapoznać się ze szczegółowym planem nauczania.

Florystyka ślubna, funeralna i inne
Florystyka ślubna czy funeralna to bardzo popularne zagadnienia w zawodzie florysty. Wedding planerzy ściśle współpracują z florystami w celu stworzenia niezapomnianych dekoracji ślubnych, którymi ozdabia się kościół czy salę balową. Kwiaty na weselu to must have, choćby nawet w minimalistycznej formie. Florystyka funeralna, czyli pogrzebowa to temat mniej przyjemny, lecz niestety nieodzowny w pracy florysty. Inne rodzaje florystyki to między innymi: okolicznościowa, komunijna, świąteczna.

Mistrzostwa Europy we florystyce już niedługo w Katowicach
Tak, to już za kilka miesięcy! Cieszymy się niezmiernie, że Mistrzostwa odbędą się w tak niedalekiej odległości od Krakowa, co może zachęcać do uczestnictwa w wydarzeniu. Goście eventu będą mieli okazję wziąć udział w licznych pokazach, seminariach, wystawach oraz wielka Gala Finałowa. W tym roku Polskę reprezentować będzie Iza Tkaczyk, która w 2016 roku zdobyła tytuł Mistrza Polski.

Rekrutacja wciąż trwa - zapisz się na kurs florystyki
Uwaga, rekrutacja last minute! Skorzystaj z okazji, że wciąż rekrutujemy i zacznij naukę jeszcze w lutym 2020! Nie musisz czekać do września - zarezerwuj sobie miejsce za pomocą tego formularza. Po rezerwacji miejsca drogą online, zapraszamy do naszego sekretariatu przy ul. Basztowej 4 w Krakowie w celu dokończenia zapisu. Listę potrzebnych dokumentów znajdziesz tutaj.

Zapraszamy!😉

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza