środa, 30 stycznia 2019

#3 powody dla których warto zostać... księgowym!


W naszej szkole Gloker zostaniesz księgowym w 1 rok z gwarancją bezpłatnej nauki!
Księgowość i kadry to kierunek dla osób ze zdolnościami analitycznymi, które dobrze czują się w świecie liczb. Specjaliści zajmują się analizami finansowymi i rozliczeniami, prowadzą dokumentację pracowniczą, rejestry transakcji, przygotowują ewidencje. Praca wymaga między innymi znajomości specjalistycznych programów, przepisów prawa, kwestii podatków czy zadań z zakresu zarządzania kadrami. Tego wszystkiego można nauczyć się już w 1 rok.

Na tym kierunku mamy dofinansowanie, dzięki czemu opłata za naukę w szkole rachunkowości jest bezpłatna,  a na kursie księgowości i kadr wynosi jedynie 300zł za semestr - czyli 50zł. miesięcznie (zamiast 780zł)! Sprawdź szczegóły i skorzystaj z dofinansowania, liczba miejsc jest ograniczona, a decyduje kolejność zgłoszeń na naszej stronie można zarezerwować miejsce

Dlaczego tak naprawdę warto zostać Księgowym? 

#1 Prosta droga do sukcesu i... dobrych zarobków!
W księgowości stosunkowo łatwo jest o awans. Droga do sukcesu wymaga oczywiście wiedzy i praktycznej znajomości zawodu, ale kroków do pokonania nie jest wcale tak dużo, jak mogłoby się wydawać. Przede wszystkim już na starcie, często w pierwszej pracy, otrzymuje się atrakcyjne wynagrodzenie. Zaczynając od stanowiska Młodszego Księgowego można liczyć na 2500 zł netto, a następnie, w roli Specjalisty ds. księgowości zarabia się średnio 4500 zł za miesiąc pracy. Po awansie można wskoczyć na pozycję Głównego Księgowego, którego wynagrodzenie sięga średnio 9000 zł miesięcznie. Co dalej? Dyrektor Finansowy - w jego przypadku można liczyć na miesięcznie wynagrodzenie rzędu 16 000 zł!

Przed księgowymi otwiera się więc droga do prawdziwego sukcesu i choć nie zawsze bywa usłana różami, to zdecydowanie warto ją wybrać!

Jak widać, zarobki i perspektywy w tym zawodzie są bardzo interesujące, a co najważniejsze, uprawnienia do pracy można zdobyć zaledwie w 1 rok! (Poznaj szczegóły kursu Księgowość i kadry).

#2 Rosnące zapotrzebowanie na specjalistów w całym kraju
Księgowi oraz specjaliści ds. kadr i płac bez wątpienia znajdują się na liście zawodów deficytowych roku 2019. Zobacz tutaj prognozy branżowe dla województwa małopolskiego i przekonaj się, że samodzielni księgowi będą potrzebni. Rosnący popyt odbija się w zarobkach - mogą być one naprawdę wysokie. O deficycie można przeczytać także na portalu podatki.biz . Wśród wielu innych, często nowoczesnych zawodów, związanych z najnowszą technologią, takich jak programiści czy specjaliści od cyberbezpieczeństwa, to właśnie księgowi będą “na świeczniku” w nadchodzącym roku. Potwierdza to portal Business Insider. Jak pokazują statystyki, specjaliści od księgowości, kadr i płac nie będą mieli problemu ze znalezieniem pracy, a ich wynagrodzenia będą często ponadprzeciętnie wysokie.

#3 Interdyscyplinarność na wagę złota
Im szersze kompetencje, tym lepiej. Dobrym rozwiązaniem jest połączyć umiejętności i wiedzę z zakresu rachunkowości, kadr i płac. Za pracownika, który sprawnie porusza się po wszystkich tych obszarach pracodawcy są w stanie zapłacić dużo więcej, niż za osobę, która specjalizuje się stricte w jednej, konkretnej dziedzinie. Sytuację świetnie obrazuje portal poświęcony księgowości, który pisze: “Rosnące wymagania na rynku pracy spowodowały, że obecnie zawód ten scala stanowisko księgowego, doradcy podatkowego i dyrektora finansowego w jedno, a osoba posiadająca ich kompetencje jest najbardziej pożądaną w branży”.
Można pomyśleć, że taka wszechstronność wymaga wielu lat pracy, ale w rzeczywistości nie jest to tak trudne i czasochłonne, jak mogłoby się wydawać. Szansę na wszechstronny rozwój zapewnia roczny kurs Księgowość i kadry. Kurs trwa zaledwie 1 rok, a mimo to gwarantuje zdobycie kompleksowego wykształcenia w tym kierunku. Absolwenci szkoły policealnej Gloker będą gotowi, by podjąć atrakcyjną pracę w zawodzie. Dzięki dofinansowaniu nauka na kursie księgowości kosztuje jedynie 50zł miesięcznie. Czego nauczysz się w szkole?  Między innymi zasad prowadzenia działalności gospodarczej, prawa podatkowego, prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, rachunkowości, zarządzania kadrami czy też obsługi specjalistycznych programów.
Mamy świetne pracownie komputerowe w centrum miasta :).
Jak zdobyć dofinansowanie na naukę??
Po prostu wybierz drugi kierunek bezpłatny. Dzięki temu zdobędziesz dwa nowe zawody, Jeden kierunek za darmo, drugi  - 50 zł miesięcznie. Fajnie prawda? 
Brzmi interesująco, ale może być jeszcze lepiej! Jednym z bezpłatnych kierunków jest właśnie Technik rachunkowości. Szkolenie trwa 2 lata, ale już po 1 roku można zdobyć państwowe uprawnienia do wykonywania zawodu, a po kolejnym zdobywa się tytuł technika.
Na obu kursach zdobędziesz zawodową interdyscyplinarność, dzięki czemu staniesz się tym, kogo najchętniej poszukują pracodawcy! I tym, komu płacą najlepiej!

Sprawdź też listę naszych bezpłatnych szkoleń :) i zapraszamy - zaczynamy z końcem lutego!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz