czwartek, 12 grudnia 2019

5 inspirujących książek na przerwę świąteczną

Święta już tuż, tuż. Oznacza to przerwę od zajęć w szkole policealnej Gloker. Będziemy tęsknić, ale mamy też nadzieję, że ten czas będzie dla Was pełen radości, odpoczynku i inspiracji. Wierzymy, że swój wolny czas warto poświęcić nie tylko na spotkania z bliskimi, ale także na chwilę zadumy, wewnętrzny relaks i przemyślenia. Zwłaszcza, że nadchodzi nowy rok, a ten moment skłania wielu z nas do stawiania przed sobą nowych wyzwań i celów. 

Zimowe wieczory zawsze przywodzą na myśl spokojny odpoczynek w fotelu, pod ciepłym kocem, z filiżanką gorącej czekolady i książką w dłoni. Jakby mogło być inaczej? Z tego powodu przygotowaliśmy dla Was listę 5 książek idealnych na zimowe, spokojne wieczory. Chcieliśmy, aby pozycje były dla Was motywujące i sprzyjające rozwojowi osobistemu. Mamy nadzieję, że właśnie takie się okażą!


A jeżeli nie zdążyliście jeszcze zaopatrzyć się w wigilijne prezenty to wspomniane tytuły mogą być naprawdę miłym upominkiem dla bliskiej Ci osoby. 


“Pstryk. Jak zmieniać, żeby zmienić” Dan Heath, Chip Heath

Czujesz, że chcesz coś zmienić, ale nie wiesz co lub jak? Niedookreślona potrzeba zmiany towarzyszy nam często na różnych etapach życia. Czasami przychodzi łatwo, a czasami wdrożenie jej w życie wiąże się z pewnymi ograniczeniami. Jak sądzą autorzy, powodem takiego stanu rzeczy jest ciągła walka między umysłem, a emocjami. Przykładowo, chcemy mieć wysportowaną i szczupłą sylwetkę - za którą przemawia rozsądek - ale z drugiej strony - za sprawą emocji - sięgamy po kolejne ciastko i wdrożenie rzeczywistej zmiany staje się dużo trudniejsze. W książce dowiemy się, jak stworzyć połączenie idealne - synergię rozsądku i emocji. Poznamy historie wybranych postaci, które dzięki tej metodzie osiągnęły zaskakujące efekty i poprawę jakości życia. Sięgnij po tytuł, jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak skutecznie wprowadzać w życie zmiany i stale polepszać jakość życia! 




“Trening innowacyjnego myślenia. Rozwiń swój kreatywny potencjał w 31 dni” Mechło Paulina, Geppert Olga

Twórczość i innowacja to pojęcia, bez których trudno rozpatrywać dzisiejsze funkcjonowanie biznesu, nauki, sztuki, technologii i innych dziedzin. W wielu przypadkach to mocny fundament wszystkich działań, który jako pierwszy napędza rozwój. Trzeba jednak przyznać, że w całej tej machinie kreatywności i bogactwie rozwiązań, nie zawsze łatwo jest wymyślić coś nowego i lepszego, co zasłuży na miano innowacji. Jak więc udoskonalić swoją kreatywność? Jak wpadać na genialne pomysły? Jak skierować myśli na twórczą ścieżkę? Autorki książki popowiadają, jak to osiągnąć. Co więcej, dzięki tej książce rozwiniesz swój kreatywny potencjał zaledwie w 31 dni! Chyba warto, prawda? ;) 



“Rozmyślnik” Jacek Walkiewicz

Bez wątpienia to pozycja obowiązkowa dla tych, którzy lubią sobie czasami porozmyślać:) Nieco osobisty, lecz inspirujący ton opowieści, przepełniony licznymi historiami, wnioskami i przemyśleniami, może wciągnąć czytelnika na całego. Jacek Walkiewicz, znany między innymi z wystąpienia w programie TEDx, zasłynął już z mocno motywującego i interesującego sposobu wypowiedzi. Autor porusza tematy takie, jak: mądrość, wdzięczność, kreatywność, kryzys czy optymizm. Po każdym rozdziale zadaje także pytania czytelnikowi, które, jak mamy nadzieję, skłonią i Ciebie to własnych przemyśleń. 


“Sztuka zwycięstwa. Wspomnienia twórcy Nike” Phil Knight 

Zapewne znasz firmę Nike. Każdy zna. Każdy kiedyś, coś o niej słyszał. Jest to jedna z największych i najsilniejszych marek odzieżowych i sportowych na świecie. Jak stała się taką potęgą? Jaką drogę przeszedł jej założyciel? Historia marki jest niezwykle ciekawą opowieścią o tym, że naprawdę można zacząć mając niewiele. Phil Knight zaczął od kilku pożyczonych od ojca dolarów. Dodał do tego młodzieńczą pasję i zamiłowanie do sportu. Efekt? Zadowalający. Przyznajcie;) 



“Życie według Kintsugi. Jak pokochać niedoskonałości” Candice Kumai 

W Japoni mianem Kintsugi określa się sztukę naprawiania wyrobów ceramicznych. Polega ona na ozdabianiu pęknięć metalami szlachetnymi. Owa metoda może być przełożona także na ludzkie życie. Filozofia inspirowana japońską formą sztuki radzi, jak akceptować niedoskonałości, być dobrym dla siebie, radzić sobie z porażkami i żyć w zgodzie z nieprzewidywalnym. Uczy jak wejść w harmonię z rytmem swojego życia i z rytmem natury, nauczyć się samodyscypliny, stawiać czoła przeciwnościom, a także jak zadbać o swoje zdrowie za pomocą diety wprost z talerzy mieszkańców Okinawy. 

Liczymy na to, że po świętach wrócicie do nas pełni humoru, optymizmu i nowych, pozytywnych przemyśleń. Szkoła Gloker czeka!