piątek, 14 lutego 2020

Zawód: grafik. Jak zacząć i gdzie znaleźć pracę po kursie grafiki komputerowej?

Kurs Projektowanie grafiki i multimediów to w naszej szkole policealnej jeden z artystycznych kierunków, na który mamy dofinansowanie. Jeśli więc myślisz o tym, jak zacząć przygodę z grafiką, nasz kurs to dla Ciebie świetne rozwiązanie! 👍 Czytaj dalej i dowiedz się co robi grafik, jak wygląda jego praca, z jakich programów korzysta i jak zdobyć dofinansowanie na niższe czesne. 

Jak zostać grafikiem? 
Jeżeli czytasz ten tekst, to pewnie już wiesz, że zawód grafika jest niezwykle interesującą i przyszłościową opcją na pracę z dobrymi, a czasem bardzo dobrymi, zarobkami. Najlepszy sposób, by zacząć? Dołącz do nas, a na kursie nauczymy Cię wszystkiego, czego Ci trzeba. Kurs Projektowanie grafiki i multimediów trwa u nas 1 rok, a co ważne, możesz zacząć naukę już TERAZ. Przedłużyliśmy rekrutację na semestr letni, co oznacza, że możesz zapisać się do 29 LUTEGO 2020 roku. Po zapisie od razu rozpoczniesz kurs, a dzięki temu nie stracisz czasu na czekanie do września. 

Projektowanie grafiki i multimediów - nasz program nauczania 
Absolwenci naszego kursu będą kompleksowo przygotowani do pracy w tym pełnym kreatywnych wyzwań zawodzie. W czasie zajęć słuchacze zdobywają umiejętności z zakresu obsługi specjalistycznych programów do tworzenia grafiki, między innymi: Ilustrator, Photoshop, InDesign. Ponadto, zapoznają się z różnymi dziedzinami projektowania graficznego, wyszlifują artystyczne umiejętności, poznają zasady kompozycji obrazu czy typografii. Kliknij w link, by zapoznać się ze szczegółowym profilem nauczania na kursie grafiki w naszej szkole policealnej - Projektowanie grafiki i multimediów. 

Dofinansowanie na kurs grafiki komputerowej - jak z niego skorzystać? 
Po raz kolejny udało nam się zdobyć dla Was dofinansowania, dzięki którym możecie cieszyć się znacząco obniżonym czesnym na kierunkach płatnych. Na czym polega dofinansowanie? Twoje czesne wyniesie jedynie 90 zł zamiast 1140 zł. Dofinansowanie będzie przyznane wszystkim osobom, które oprócz kursu grafiki - lub innego płatnego kursu - zapiszą się na drugi, bezpłatny kierunek. W efekcie zyskujesz możliwość zdobycia dwóch zawodów - jednego bezpłatnie, a drugiego jedynie za 90 zł. Super, nie? Poznaj inne dofinansowane kierunki - lista. 

Jeśli taka oszczędność Cię przekonuje, zdecyduj się na drugi kierunek. Podczas obecnej rekrutacji na ten semestr, możesz zapisać się na następujące bezpłatne kierunki (tu zostały wolne miejsca):

- technik masażysta (dziennie, weekendowo),
- opiekun medyczny (zaocznie),
- terapia zajęciowa (weekendowo),
- asystentka stomatologiczna (dziennie, weekendowo),
- florysta (zaocznie),
- technik administracji (zaocznie),
- technik usług kosmetycznych (dziennie, zaocznie).

Praca grafika - dowiedz się co robi, gdzie pracuje, ile zarabia 
Grafik zajmuje się projektowaniem różnego rodzaju materiałów graficznych, na przykład: logo, znaków firmowych, papieru firmowego, materiałów do internetu i do druku, całościowej identyfikacji wizualnej, okładek książek czy czasopism, katalogów, ulotek, stron internetowych i innych. 

Projektant grafiki może pracować jako freelancer i samodzielnie pozyskiwać zlecenia. Może prowadzić własne studio projektowe lub korzystać ze specjalnych portali dla freelancerów, takich jak useme. To rozwiązanie może być przydatne szczególnie dla osób, które startują w branży, chcą budować swoje portfolio, ale nie są jeszcze gotowe, by otworzyć i prowadzić własną działalność. 

Z drugiej strony, może znaleźć stałe zatrudnienie w wybranej firmie. Wcale nie musi być to pracownia stricte graficzna, projektowa. Obecnie coraz więcej firm z różnych branż, zwłaszcza dużych, zatrudnia grafików na etat, którzy zajmują się ich bieżącymi potrzebami. 

Przeciętne wynagrodzenie w zawodzie grafika to według portalu wynagrodzenia.pl około 4500 zł brutto. Są to zarobki, które zdecydowanie przewyższają wynagrodzenia w wielu innych branżach. Z kolei na portalu pracuj.pl możemy wyczytać, że przykładowo na stanowisku Senior Graphic Design, średnie zarobki sięgają prawie 7000 zł brutto. Jeśli jesteś naprawdę świetnym projektantem, to możesz spodziewać się równie świetnych zarobków. Nie wątpimy w to. Co jednak świadczy o tym, że ktoś jest dobry? Jakich kompetencji wymaga ten zawód? Czytaj poniżej. 

Kompetencje i wymagania w zawodzie grafika 
W pierwszej kolejności należy wspomnieć o umiejętnościach technicznych. Bez rewelacyjnej znajomości specjalistycznych programów ciężko będzie poruszać się po świecie grafiki. Dlatego ważne jest przygotowanie formalne, kurs, na którym nauczyciel najlepiej i bezpośrednio wyjaśni Ci, jak korzystać z dostępnych na rynku narzędzi. Potrzebna jest także wiedza z zakresu komponowania obrazu, dobierania kolorystyki, symboliki i psychologii barw (może okazać się przydatna szczególnie w branży reklamowej), zasad typografii czy na przykład podstaw marketingu, które warto wykorzystać przy projektowaniu produktów lub reklam. 

Nie mniej liczą się kompetencje miękkie i indywidualne predyspozycje. Bez cienia wątpliwości, warunkiem do owocnej pracy w zawodzie są zdolności artystyczne i zmysł estetyczny. Jest to fundament, na którym tworzysz siebie jako projektanta. Potrzebujesz dobrego oka do barw, proporcji, kształtów. I wiele pomysłów. Grafik współpracuje ściśle ze swoim zleceniodawcą, dlatego równie ważne są zdolności interpersonalne i komunikacyjne, cierpliwość, trzymanie się terminów, ale i asertywność. Należy wiedzieć, o co wypytać klienta i jak z nim współpracować, by stworzyć dla niego trafiony projekt. Czasami zdarza się i tak, że warto postawić na swoim i odradzić klientowi jego nieciekawy pomysł. Praca grafika to ciekawy zawód dla osób z niewyczerpanymi pokładami kreatywności. Niezwykle twórczy, ale i bardzo satysfakcjonujący. Dlatego wiemy, że warto! 😉

Zacznij teraz - rekrutacja potrwa do 29.02.20r. 

Jak już wiesz, przedłużyliśmy rekrutację na ten semestr do końca lutego. W celu zapisania się do szkoły wypełnij ten formularz. W ten sposób zarezerwujesz sobie miejsce. Pamiętaj jednak, że po za tym musisz udać się do sekretariatu, by tam dokończyć proces zapisu. Jeśli wolisz, możesz pominąć internetową rezerwację i załatwić formalności osobiście w sekretariacie przy ulicy Basztowej 4 w Krakowie. Tutaj znajdziesz listę potrzebnych dokumentów. 

Zapraszamy do nas!💓😁

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza