wtorek, 18 lutego 2020

Jak zostać dobrym fotografem? Wybierz kurs w naszej szkole policealnej i poznaj zawód fotografa.

Fotografia to zarówno artystyczna, jak i komercyjna dziedzina, której historia rozpoczyna się gdzieś na początku XIX wieku. To wtedy, bo w 1826 lub 1827, powstała pierwsza trwała fotografia, której autorem był Joseph-Nicéphore Niépce. Zdjęcie nosi tytuł “Widok z okna w Le Gras”.  Obecnie mamy kulturę obrazu, a fotografie towarzyszą nam na każdym kroku, w każdym dostępnym medium i ciężko byłoby wyobrazić sobie bez nich świat. Zastanawiasz się jak to wykorzystać i jak zostać zawodowym fotografem? Wybierz kurs fotografii w naszej szkole policealnej. 



Czym zajmuje się fotograf? Fotograf to niezwykły zawód. Bez względu na rodzaj fotografii, którą się zajmujesz - czy to artystyczną, komercyjną czy ślubną - zawód ten niesie ze sobą tak wiele twórczych wyzwań i satysfakcji, że trudno jest ograniczać go jedynie do kategorii pracy. Należałoby postrzegać go w perspektywie pasji i hobby, dzięki któremu naprawdę można robić to, co się kocha i na tym zarabiać. I to właśnie pasja, obok umiejętności, pozwala na robienie świetnych i kreatywnych zdjęć. 

Fotograf zajmuje się wykonywaniem zdjęć, a wachlarz kategorii, które ma do wyboru jest dosyć szeroki. Rodzaje fotografii to na przykład: ślubna, produktowa, artystyczna, reklamowa, dokumentalna, okolicznościowa, sportowa. Wielu specjalistów decyduje się na jedną specjalizację i w tej konkretnej dziedzinie szukaj zleceń. Miejscem pracy fotografa może być studio lub teren. 

Oprócz fotografowania, do obowiązków fotografa wliczają się obróbka oraz wywoływanie zdjęć. Jeżeli fotograf nie jest zatrudniony na etacie i prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą to musi znaleźć czas na marketing, księgowość i inne kwestie formalne. 

Kurs fotografii w naszej szkole policealnej - cena i program Kurs fotografii w naszej szkole policealnej trwa 2 lata i jest dofinansowany. Możesz skorzystać z dofinansowania, jeśli zapiszesz się na drugi kierunek bezpłatny. Aktualnie (na ten semestr letni, od lutego/marca) przyjmujemy zapisy na następujące kierunki bezpłatne: 

- technik masażysta (dziennie, weekendowo),
- opiekun medyczny (zaocznie),
- terapia zajęciowa (weekendowo),
- asystentka stomatologiczna (dziennie, weekendowo),
- florysta (zaocznie)
- technik administracji (zaocznie),
- technik usług kosmetycznych (dziennie, zaocznie).

Program nauczania na kierunku fotografia obejmuje między innymi: podstawy fotografii, organizację prac fotograficznych, rejestrację obrazu, obróbkę obrazu, a także marketing, język obcy zawodowy i podstawy działalności gospodarczej. 

Jakie cechy powinien posiadać dobry fotograf? Fotograf często pracuje z ludźmi - na przykład w fotografii ślubnej lub portretowej. Z tego względu pożądanymi cechami są tu otwartość i komunikatywność. Fotograf powinien zapewnić swoim klientom/modelom poczucie komfortu podczas sesji zdjęciowej, ale także wykazać się skuteczną komunikacją podczas określania warunków umowy i definiowania potrzeb zleceniodawców. Innymi kluczowymi kompetencjami są także kreatywność, zdolności artystyczne, rozwinięte poczucie estetyki, oko do barw i kompozycji. 

Ile zarabia fotograf? Średnie wynagrodzenie fotografa to 3900zł brutto. Taką medianę wyliczył portal wynagrodzenia.pl, jednak trzeba pamiętać, że fotograf to wolny zawód. Tutaj w grę wchodzą umiejętności, opinia, miejsce pracy, portfolio, specjalizacja, a nawet zdolności marketingowe i zdolność skutecznego pozyskiwania zleceń oraz negocjacji. Istnieje wiele czynników, które wpływają na indywidualne zarobki w tym zawodzie.
World Press Photo Exhibition 2019 w Krakowie  Kraków to miasto kultury, dlatego cieszymy się, że siedziba naszej szkoły mieści się właśnie tutaj. Dzięki temu, będąc słuchaczem naszej szkoły policealnej i mieszkańcem Krakowa, będziesz miał/a wiele okazji do doświadczania sztuki i uczestnictwa w wystawach artystycznych, w tym fotograficznych. Gdzie na przykład? Chociażby w Nowohuckim Centrum Kultury, gdzie aktualnie trwają wystawy “World Press Photo Exhibition 62.Edycja” oraz “Deglet Nour”, czyli wystawa fotografii Tytusa Grodzickiego. Wystawy są otwarte do 01.03.20r., więc jeszcze przez chwilę od teraz!
Skąd wziąć pieniądze na założenie firmy fotograficznej? Wielu fotografów myśli o założeniu własnej działalności, by działać w branży jako wolny strzelec. Skąd wziąć pieniądze na sprzęt, koszty prowadzenia firmy i marketing? Fajną opcją jest skorzystanie z dotacji na założenie nowej działalności gospodarczej. Dotacja sięga niemal 30 tys. zł. Fundusz można przeznaczyć częściowo na sprzęt, częściowo na pozostałe koszty. Jeśli taka oferta wydała Ci się interesująca, poszukaj szczegółowych informacji na ten temat w urzędzie pracy w miejscowości Twojego zameldowania. By skorzystać z takiej możliwości, musisz zarejestrować się jako osoba bezrobotna i przedstawić wybrane dokumenty dotyczące planowanej działalności. Po otrzymaniu dotacji jesteś w obowiązku prowadzić firmę przez okres 1 roku, a gdy to Twoja pierwsza firma w życiu lub kolejna po 5 latach przerwy od ostatniej, skorzystasz także ze zniżek na koszty ZUS.
Rekrutacja na kurs fotografii do 29.02.2020r.  Przedłużyliśmy rekrutację na semestr letni. Zapisy potrwają do końca lutego, a naukę rozpoczniesz od razu po zapisie. To super opcja, ponieważ nie trzeba czekać aż do września. Jak zapisać się do szkoły? Przygotuj niezbędne dokumenty (tutaj lista) i przyjdź do naszego sekretariatu. Możesz też wstępnie zarezerwować miejsce on-line za pomocą tego formularza. Skorzystaj z dofinansowania i ucz się za jedyne 90zł zamiast 1140zł! Więcej informacji na ten temat uzyskasz w naszym sekretariacie. Skontaktuj się z nami: 
tel/fax: 12 632 62 03
tel kom: 509 986 445
Więcej danych kontaktowych tutaj.