czwartek, 30 maja 2019

#GlokerInspiruje - Jaga Hupało. Urodzona, by tworzyć.

Jaga Hupało. Urodzona, by tworzyć. 
Poznaj ikonę polskiego fryzjerstwa.



Urodzona, by tworzyć. Mistrzyni nożyczek, stylistka ikon polskiego show-biznesu, autorka fryzur teatralnych czy operowych. Hupało to niewątpliwie jedno z głośniejszych nazwisk na arenie krajowego fryzjerstwa. Prosta grzywka i czarne włosy to jej znak rozpoznawczy.

W roku 1997 rozpoczęła współpracę z flagowymi miesięcznikami urodowo - modowymi, takimi jak Twój Styl, Cosmopolitan, Elle czy Gala. W roku 2000 otworzyła w Warszawie salon Jaga Hupało& Thomas Wolff Hair Studio. Obecnie prowadzi pracownię “Born to create”. Na swoim koncie posiada również linię profesjonalnych kosmetyków do włosów. 

Fryzjerstwo to pasja. Kto ją posiada, ten będzie zdolny tworzyć budzące zachwyt dzieła sztuki fryzjerskiej. Pasję można czuć we krwi od zawsze, ale co z warsztatem, techniką pracy, wiedzą? To równie istotne aspekty. Jaga Hupało pierwsze kroki we fryzjerstwie stawiała pod okiem Edwarda Szymańskiego. Co Ty możesz zrobić, by rozpocząć swoją karierę? Zdecyduj się na szkołę fryzjerską Gloker w Krakowie, gdzie zdobędziesz nie tylko wiedzę, ale i praktyczne umiejętności, tak potrzebne każdemu początkującemu fryzjerowi. Talent Hupało rozkwitał stopniowo dzięki uczestnictwu Jagi w licznych seminariach i szkoleniach na całym świecie. Wszyscy słuchacze szkoły policealnej Gloker w Krakowie mogą odbyć praktyki pod okiem świetnych specjalistów w pracowni Atelier Bernady, z którą szkoła współpracuje.
Czym jest sukces dla Jagi Hupało?

Sukces to możliwość bycia sobą. Móc odgadnąć kim się jest, odkryć swoje wnętrze, żyć w zgodzie z pasją i podążać tą drogą bez przeszkód.
Jaką misję ma Jaga?

Jak sama o sobie mówi, słowo “zawód” nie oddaje całkiem charakteru jej pracy - codzienne działania Jagi to niemal “misterium piękna, zmiany, poszukiwań, doskonałości”.1 To coś więcej niż praca, to pasja. W pracowni czas się zaciera, a sama Jaga kreuje na…”twórczym haju”.
 
Dla Jagi jako fryzjerki włosy stanowią formę komunikacji, która oddaje stan emocjonalny, jak i stan zdrowia jednostki, a także - a może przede wszystkim - pozwala na autoekspresję.
Born to create - tym hasłem Jaga promuje zarówno swój wizerunek, jak i swój salon. Urodzona by tworzyć, kieruje się w życiu zawodowym i osobistym poczuciem misji. Misji, którą jest dążenie do wyrażania siebie, poszukiwanie piękna i zachowanie osobistej wrażliwości. Tego też oczekuje od swoich pracowników i uczniów.
Poszukiwanie artystycznego wyrazu to nie jedyny cel fryzjerki. Dążąc do doskonałości, dba również o pozostałe aspekty funkcjonowania salonu. Przykłada wagę do nowości technologicznych, odpowiedzialności ekologicznej, sprzętu, wystroju czy identyfikacji wizualnej pracowni.

To bardzo ważne, by każdy na drodze swej fryzjerskiej kariery umiał spojrzeć na zawód holistycznie - począwszy od specjalistycznej wiedzy fryzjerskiej i doskonałego warsztatu, aż po umiejętne odczytanie drugiej osoby, wydobycie jej piękna, empatię, podejście psychologiczne, a nawet czysto techniczne sprawy. Kompleksowa podejście umożliwia kreację niezapomnianego i dopełnionego wizerunku siebie, klienta czy swojej marki.
Dla zainteresowanych osobą Jagi Hupało polecamy wywiad, który możecie obejrzeć tutaj.


1 https://www.youtube.com/watch?v=cajSvpfjC2I
2 https://www.youtube.com/watch?v=cajSvpfjC2I

Źródła:
https://www.youtube.com/watch?v=cajSvpfjC2I
https://pl.wikipedia.org/wiki/Jaga_Hupa%C5%82o
http://www.sukcesjestkobieta.pl/jaga-hupalo-zycie-jest-ciaglym-tworzeniem/
Zdjęcie pochodzi ze strony: http://www.sukcesjestkobieta.pl/wp-content/uploads/2019/02/ikona-1000x600.jpeg

wtorek, 21 maja 2019

Stan Winston - artystyczna hybryda. Charakteryzator, grafik, reżyser, scenarzysta. Jak wyglądała kariera twórcy niezapomnianych filmowych wizerunków?

“Edward Nożycoręki”, “Avatar”, “Terminator”, “Park Jurajski”, “Powrót Batmana”, “Obcy - decydujące starcie” - to tylko kilka genialnych filmów, dla których Stan Winston stworzył niezapomniane charakteryzacje. Na swoim koncie posiada aż cztery Oscary, w tym jeden za charakteryzację, a pozostałe za efekty specjalne. 


Historia Stana Winstona zaczyna się gdzieś w stanie Wirginia na wiosnę 1946 roku. To tam mały Stan przychodzi na świat. Swe zamiłowanie do sztuki plastycznej przejawia już w młodym wieku, w efekcie czego zapisuje się na studia z dziedziny malarstwa i rzeźby, które kończy w 1968 roku. Rok później artysta przenosi się do Hollywood, by tam oddać się sztuce aktorskiej. W międzyczasie musiał jednak zapracować na utrzymanie rodziny, co skłoniło go do podjęcia dodatkowej pracy w celu zarobkowym. Zafascynowany od pewnego czasu wizażem i charakteryzacją postanowił spróbować swych sił pod okiem Roberta Schiffera, który dowodził działem charakteryzacji w Disney Studios. Tak zaczęła się kariera sławnego na cały świat charakteryzatora.

W swej twórczości reprezentował tak zwane podejście “Hybrid” - hybrydowe połączenie żmudnego lalkarstwa, cyfrowego doskonalenia makijaży, robotyki i CGI, czyli obrazów generowanych komputerowo. Kim właściwie był? Charakteryzatorem czy grafikiem komputerowym? A może reżyserem? Oczywiście! Wyreżyserował “Pumpkinhead”, “A gnome named Gnorm” czy “Battle across time”. Może scenarzystą? A i owszem. Można przypisać mu współautorstwo historii i reżyserii krótkometrażowego filmu “Ghost” z Michaelem Jacksonem w roli głównej.

Stan zmarł w roku 2008 w Malibu. Po tym zdarzeniu zadedykowano mu film o tytule “Terminator: Ocalenie”. Jeżeli radzisz sobie z językiem angielskim zachęcamy do przejrzenia materiałów audiowizualnych na temat bohatera naszego dzisiejszego tekstu, na przykład tego.

Wizaż to bardzo często pierwszy krok do charakteryzacji
  
Jeśli marzy Ci się wielka kariera w przemyśle filmowym, teatralnym czy muzycznym, rodem z Hollywood, ale nie wiesz od czego zacząć to pamiętaj, że najlepiej zacząć od początku, krok po kroku przechodząc przez kolejne etapy kariery artystycznej. W ten sposób nabędziesz wszystkie niezbędne kompetencje i wiedzę, a przede wszystkim wyćwiczysz rękę i zdobędziesz wprawę. Wizaż nauczy Cię pracy z narzędziami, kosmetykami, materiałami i człowiekiem. Jeśli jesteś zdecydowana/y lub po prostu chcesz spróbować czegoś nowego zapisz się na kurs wizażu i stylizacji w Krakowie. Szkoła policealna Gloker proponuje Wam kierunek Wizaż i Stylizacja, na którym możecie uczyć się za jedyne 90zł miesięcznie! Co zrobić by skorzystać z dofinansowania? Zapisz się na kierunek bezpłatny, na przykład Technik Usług Kosmetycznych lub inny - ofertę przejrzysz tutaj.

Jaka jest Wasza ulubiona charakteryzacja Stana Winstona? Jesteśmy bardzo ciekawi!



źródła:
foto:

piątek, 17 maja 2019

#GlokerInspiruje - Chad Hurley, Steve Chen i Jawed Karim (YouTube)



Chad Hurley, Steve Chen i Jawed Karim, czyli jak grupa studentów zmieniła Internet


Serwis YouTube jest aktualnie nieodłącznym elementem Internetu - każdy go zna, każdy korzysta. Nie wyobrażamy sobie, żeby go nie było. Gdzie wtedy oglądalibyśmy filmy, teledyski, nagrania? Nie byłoby vlogów, które są już tak mocno zakorzenionym elementem kultury popularnej? Przecież dla niektórych jest to już forma zawodu, pracy.


Ale właściwie skąd i kiedy wziął się YouTube?


Zaczęło się od Chada Hurley, Steve Chena i Jawed Karima. To oni są twórcami tej słynnej platformy. Studenci informatyki, pracujący wówczas dla PayPal, postanowili stworzyć projekt, który w istocie miał odpowiadać na potrzebę, gdzie umieścić film z imprezy, by podzielić się nim ze znajomymi. E-mail często nie wystarczał ze względu na zbyt duży rozmiar pliku. Za tym pomysłem nie stały plany podboju świata czy rozwój ogromnego biznesu. Mimo tego, serwis okazał się strzałem w dziesiątkę.


Po raz kolejny od garażu do wielkiego biznesu
Jak potwierdza historia, wielki biznes bardzo często zaczyna się od garażu. Nie tylko w informatyce. Tak było w przypadku Jeffa Bezosa - założyciela Amazon, który wynajął nowy dom z garażem, by tam rozpocząć przygodę z nowo utworzoną księgarnią internetową. Steve Jobs i Steve Wozniak w garażu składali pierwsze komputery, nazwane potem Apple. W garażu zrodziła się także kariera Walta Disneya. Nie inaczej było w przypadku omawianych trzech postaci - Chada Hurley, Steve’a Chen i Jawed Karima.


Me at the zoo
Domenę “youtube” aktywowano w roku 2005, by przez kolejne miesiące pracować na rozwojem serwisu. “Me at the zoo” - tak brzmiał tytuł pierwszego filmu załadowanego na serwis w roku 2015. Była to relacja Jawed Karima z jego pobytu w zoo. Chcecie zobaczyć? Klikajcie tutaj!


Pod skrzydła anioła biznesu
Portal cieszył się coraz większą popularnością, a co za tym idzie, wymagał coraz większych inwestycji. Potencjał serwisu dostrzegał fundusz inwestycyjny Sequoia Capital, który poprzednio inwestował między innymi w Google czy Apple. Na rzecz YouTube wyłożył aż 3,5 miliona dolarów! Niedługo po tym, bo już w roku 2006, serwis został kupiony przez Google za 1,68 mld dolarów.


Burzliwa kwestia praw autorskich
Choć pierwszym filmikiem umieszczonym na YouTube był autorski film jednego z twórców serwisu to z czasem użytkownicy zaczęli nadawać mu inny tor. Relacje z imprez nieznanych osób  z czasem przestały wystarczać. Tym sposobem na YouTubie zaczęły pojawiać się nowe filmy czy teledyski, umieszczane niekoniecznie przez ich autorów. Strona etyczna serwisu niejednokrotnie poddawana była w wątpliwość. Pojawiały się zarzuty, że piractwo stanowiło o istocie serwisu YouTube.


Pasja do informatyki
Twórcy YouTuba swój sukces zawdzięczają nie tylko szczęściu, ale i pasji, nauce oraz poświęceniu. Też chcesz podbić świat? A może zwyczajnie lubisz informatykę i praca w tym zawodzie odpowiada Twoim oczekiwaniom? Jeśli tak, wybierz dwuletni kierunek z informatyki i programowania w szkole policealnej Gloker w Krakowie. Naukę ukończysz z państwowym tytułem technika. Spróbuj i przekonaj się czy informatyka to Twój kierunek! Nic nie tracisz, a nauka kosztuje jedyne 190 zł/msc. W każdej chwili możesz również zmienić kierunek lub zrezygnować. Dodatkowo zapisując się do szkoły na któryś kierunek bezpłatny, możesz skorzystać ze sporej zniżki na drugi kierunek płatny.  Dowiedz się więcej na naszej stronie



źródła:

poniedziałek, 13 maja 2019

Jak wykorzystać okazję do bezpłatnej nauki, czyli o dofinansowaniu, pracowniach i materiałach.


Dlaczego w naszej szkole niektóre kierunki są bezpłatne? 

W szkole policealnej Gloker w Krakowie mamy bezpłatne kierunki, po których zdobywacie państwowe uprawnienia. Czasem możecie się zastanawiać - skoro szkoła jest prywatna to dlaczego nauka jest za darmo? My chcemy w paru słowach opowiedzieć Wam jak i dlaczego, aż na tylu kierunkach można uczyć się zupełnie bez opłat i w dodatku zdobywać ogólnopaństwowe uprawnienia do pracy w zawodzie. 

 Nauka na wybranych kierunkach jest bezpłatna, uczniowie płacą za legitymację (10 zł) oraz za obsługę raz w roku przed egzaminami (100 zł). W przypadku kierunku Florostyka dochodzi do tego opłata za materiały, które wykorzystywane są podczas zajęć (190 zł za semestr).


 Nauka jest bezpłatna ponieważ szkoła regularnie stara się o dofinansowania od Urzędu Miasta, które przeznaczone są na wspomaganie edukacji. Dzięki temu możecie uczyć się za darmo. Przygotowanie wniosku w celu uzyskania dotacji jest procesem czasochłonnym i pracochłonnym, ale my chcemy otwierać przed Wami nowe drogi i nowe możliwości rozwoju!

Jak działają dofinansowania? 

Dofinansowanie kierunków na pierwszy rzut oka wygląda bardzo kolorowo, ale wiąże się z tym wiele restrykcji. Zdobywamy je dla Was - po to, żebyście rzeczywiście mogli skorzystać z darmowej nauki, zdobywać nowe kwalifikacje i rozwijać się bez przeszkód. Warunkiem dofinansowań jest  przynajmniej 50% obecność słuchaczy na zajęciach. Jeżeli jednak nie chodzilibyście na zajęcia to nauka musiałaby być płatna, a lepiej uczyć się za darmo, prawda? ;)

Dofinansowania pokrywają także koszty materiałów, które Wy i nauczyciele wykorzystujecie podczas zajęć praktycznych. Szkoła Gloker od zawsze kładła nacisk na praktykę, więc materiałów zużywa się tam naprawdę dużo. Jednak wysokość dofinansowań jest zmienna i jak w każdym budżecie ilość środków finansowych jest ograniczona. Dlatego zawsze zwracamy się do naszych uczniów o efektywne wykorzystanie środków i utrzymywanie niezbędnej czystości w pracowniach - to daje też podstawę do ekonomicznego prowadzenia własnej działalności lub bycia pożądanym pracownikiem :)

Koszty materiałów na kierunkach kosmetycznych

Nauka na kierunku Technik usług kosmetycznych obejmuje zajęcia teoretyczne w salach wykładowych, ale to także mnóstwo zajęć w pracowniach praktycznych, które są przygotowane na wzór prawdziwego gabinetu kosmetycznego. Potrzebne są dokładnie takie same materiały, urządzenia i wyposażenie, jak w profesjonalnym salonie. Nie tylko materiały, ale i samo utrzymanie pracowni jest wymagające. Możecie sobie zatem wyobrazić, jakiego wkładu wymaga prowadzenie regularnych zajęć. Wszystkie słuchaczki ćwiczą i wykonują na sobie rozmaite zabiegi czy makijaże. Szkoła inwestuje w kremy, maseczki, kosmetyki do pielęgnacji i makijażu, przyrządy do zabiegów, ręczniki, fartuchy i wszelkie pozostałe surowce kosmetyczne. To samo dotyczy kierunku Kosmetyka, który jest kierunkiem płatnym, ale dzięki dofinansowaniom można skorzystać ze zniżki na naukę i uczyć się za 90zł miesięcznie



 Koszty materiałów na florystyce

W przypadku Florystyki sytuacja wygląda podobnie, z tym, że tutaj słuchacz zobowiązany jest uiścić opłatę za materiały. Wynika to z dużych kosztów, które wiążą się z zakupem kwiatów, ozdób, ziemi i innych elementów dekoracyjnych. Wystarczy przejrzeć cennik pierwszej lepszej kwiaciarni. W dodatku ceny produktów wciąż drożeją, szczególnie w okolicy świąt. Liczba potrzebnych materiałów jest naprawdę spora, ale nie na tyle, by umożliwiło to kupowanie materiałów w cenach hurtowych. Warto wziąć to pod uwagę. Kwota na materiały, którą wnosi słuchacz to tylko część kwoty, która rzeczywiście musi zostać wydana na potrzebne rzeczy. A jak wiadomo, kwiaty cięte są świeże tylko przez pewien czas. Jeżeli kwiaty i inne rośliny zostaną przez nas zakupione, a słuchacze nie zjawią się na zajęciach to wszystko usycha. Nikt nie ma z tego korzyści - słuchacz traci własne pieniądze, szkoła ponosi szkody, a kwiaty więdną niewykorzystane. Tym większa szkoda, że gotowe ozdoby florystyczne przekazujemy do domu pomocy społecznej, gdzie sprawiają dużo radości wszystkim podopiecznym. Obecność na zajęciach to nie tylko inwestycja w siebie, ale także w uśmiech pensjonariuszy!

Dlaczego nie warto marnować materiałów? 

Wykorzystaj przekazane Ci materiały, by jak najlepiej opanować praktyczną stronę nauki! Po co je marnować? Przychodź regularnie na zajęcia i korzystaj z tego, co otrzymujesz za darmo lub za niewielką kwotę (jeśli dotyczy Cię opłata za materiały tym bardziej je wykorzystaj)! Pomyślcie o tym, ile musielibyście zainwestować własnych środków finansowych, gdybyście chcieli zdobywać te same materiały i praktykę na własną rękę. Zdecydowanie lepiej jest uczęszczać regularnie na zajęcia i korzystać z tego, co jest dla Was przygotowane. Zróbcie to dla siebie! ;)

Czas i kompetencje nauczyciela to Twoja możliwość 

Każdy wykład i każde ćwiczenia to inwestycja w Was. Nauczycielom zależy, by jak najlepiej przekazać Wam całą wiedzę, którą posiadają na dany temat. Poświęcają Wam swój czas, ale to od Was zależy w jakim stopniu go wykorzystacie. Egzaminy to kolejna sprawa. Nie tylko Wam zależy na najlepszych wynikach! Wasze egzaminy to sprawdzian także dla nich! Jest świadectwem tego, ile wiedzy zdołali w Was zaszczepić.

wtorek, 7 maja 2019

#GlokerInspiruje - Sergiusz Osmański


Mówią o nim, że jest prekursorem zawodu wizażysty w kraju. Uznana w branży postać, związana z wieloma wysokiej rangi środowiskami, prawdziwy zawodowiec. Swój talent i pasję odkrył zupełnie przez przypadek. Podczas sesji fotograficznej, na której pełnił rolę asystenta fotografa zabrakło charakteryzatorki. 

Co zrobił Osmański? Zrobił makijaż. Po prostu. Wyszło świetnie. Wyszła pasja. Wyszedł talent.

Jak sam o sobie mówi, inspirację odnajduje wszędzie, a życie i jego dynamizm motywują go do twórczej pracy. Lubi również przełamywać konwenanse i bawić się proporcją. Jest w stanie przekonać do swojej wizji nawet najbardziej uparte gwiazdy i ich przyzwyczajenia. Taka siła talentu.

Dla jakich marek pracował? W roli Dyrektora Artystycznego dla Sephora Polska (wykładał również na zajęciach z profesjonalnego wizażu na Sephora University), a także dla firm Astor czy Dior. Sesje zdjęciowe stworzone przy jego udziale są publikowane przez największe magazyny modowe na świecie, na przykład Elle i Vanity Fair.
Osmański odnajduje się równie świetnie na stanowisku charakteryzatora teatralnego, gdzie zajmuje się wizerunkiem aktorów. Tworzył charakteryzacje dla teatru Roma - przygotowywał aktorów do spektakli, takich jak “Koty”, “Akademia Pana Kleksa” czy “Bal wampirów”.

Jak pokazuje Osmański wizaż obecny jest nie tylko w świecie kultury i mody, ale również w biznesie. Wizażysta zajmuje się kreacją wizerunku biznesowego. Zajęcie to wymaga specjalistycznej wiedzy, nie tylko z zakresu makijażu i stylizacji, lecz również z zakresu kultury biznesu. Podczas kreowania biznesowego wizerunku przydaje się wiedza związana z zagadnieniami, takimi jak: public relations, savoir-vivre, protokół dyplomatyczny. Znajomość środowiska biznesowego i wszystkich mechanizmów nim rządzących sprawia, że Osmański świetnie odnajduje się w tej roli. Na tej płaszczyźnie współpracował między innymi z PriceWaterHouseCoopers, Ernst&Young, Centertel, Skanska, Arthur Andersen.

Tę postać po prostu dobrze jest znać. Zwłaszcza, jeżeli wizaż to Twoja perełka w głowie. Jeżeli czujesz, że wizaż i stylizacja to Twoje prawdziwe powołanie, albo może po prostu chcesz spróbować czegoś nowego i tak, jak Sergiusz Osmański odkryć ukryte pokłady talentu zapisz się na kurs wizażu i stylizacji w szkole policealnej Gloker. Możesz skorzystać z dofinansowania i uczyć się za jedyne 90 zł miesięcznie. Warunek? Rozwijaj się bardziej! Wybierz drugi kierunek bezpłatny - na przykład Technik usług kosmetycznychi dofinansowanie za wizaż masz gwarantowane!


Zdjęcie pochodzi ze strony: https://blogmakijaz.pl/author/sergiusz