wtorek, 27 listopada 2018

Poznaj wyjątkowe masaże świata. Który wybierasz?

Poznaj kilka nietuzinkowych masaży świata, które zadziwiają formą oraz skutecznością. Tradycja niektórych z nich sięga około 2000 lat, a innych zaledwie kilkadziesiąt, jednak z pewnością wszystkie są warte poznania.

Masażysta to bardzo ciekawy (i dochodowy) zawód, o czym wie każdy słuchacz naszej szkoły policealnej Gloker. Myślicie o tym, jaka szkoła medyczna w Krakowie będzie najlepsza, by uzyskać tytuł zawodowego masażysty? Nasza szkoła masażu oraz kursy masażu w Krakowie czekają na Ciebie! Pamiętaj, że kierunek Masażysta z fizjoterapią jest u nas całkowicie bezpłatny i pozwala uzyskać tytuł technika. Zapisz się już teraz i zacznij naukę od lutego! Nie trać czasu. Poznaj wyjątkowe masaże praktykowane na całym świecie. Niektóre budzą dreszcz, niektóre przyciągają, a jeszcze inne fascynują. Jaki jest Wasz ulubiony masaż?

Lomi Lomi – intuicja i płynność znakiem dobrego masażysty
Masaż pochodzący z Polinezji dotarł na Hawaje, gdzie jego tradycja rozkwitała jako szeroko pojęty rytuał przejścia, łączący sferę cielesną i psychiczną. Masaż nie opiera się na stałym, powtarzalnym zestawie ruchów – liczy się tu płynność i intuicja masażysty. Wykorzystuje się przede wszystkim dłonie, ale niektórzy angażują także stopy, łokcie, nadgarstki czy palce. Zdarza się także, że w masażu używa się narzędzi, takich jak: patyki, muszle czy kamyki. Masaż ma na celu jak najgłębsze rozluźnienie mięśni, pomaga w bólach, zmęczeniu i bezsenności, rozładowuje stres, otacza pacjenta pozytywną energią. Bywa nazywany „masażem kochających dłoni”.

Tui Na – osiągnij harmonię Yin i Yang
Masaż Tui Na wywodzi się z tradycji chińskiej, która opierała się między innymi na filozofii energii Qi. Stosowany był już 2000 lat temu. Formami Qi są Yin i Yang, czyli przeciwstawne siły – ciemne/jasne, księżyc/słońce, smutek/szczęście. W celu prawidłowego funkcjonowania człowieka jako jednostki cielesnej i duchowej energie te muszą ze sobą harmonijnie współgrać, a Qi sprawnie  przepływać przez kanały energetyczne, zwane meridianami. Masaż Tui Na polega na uciskaniu kilkuset punktów na ciele, które przebiegają właśnie wzdłuż owych kanałów energetycznych. Masaż ma na celu odblokowanie energii. Gdy masażysta wyczuje problem w jakimś punkcie, uciska go odpowiednio, by przywrócić tam przepływ energii.

Chua K'a – prosto od mongolskich wojowników
Twórcą tego masażu był pochodzący z Chile Oscar Ichazo. Technikę opracował w latach 60. XX wieku w nawiązaniu do legend o mongolskich wojownikach i ich technikach usuwania bólu i lęku. Chua K'a to forma automasażu, która polega na uciskaniu i masowaniu w odpowiedniej kolejności określonych części ciała, poczynając od lewej stopy. Oprócz rąk wykorzystuje się także specjalną laskę K'a, ale można posłużyć się również zwykłym patykiem lub innym tego typu narzędziem. Twórca wyróżnił 27 stref ciała (zwanych Zones of karma), a każda z nich związana jest z inną emocją. Przykładowo ból w kolanie oznacza lęk przed śmiercią, a ból w ramionach przygnębienie i obciążenie psychiczne. Rozmasowanie wybranych części ciała pomoże zatem w dolegliwościach fizycznych oraz psychicznych.

A może by tak węże, ogień lub tasaki?
Śliska sprawa. Masaż niejadowitymi wężami, które pełzają po ciele zrelaksowanego pacjenta, rozluźniając jego mięśnie okazuje się być przyjemny. Do tego trzeba się jednak przyzwyczaić. 
Na ostrzu noża. Masaż tasakiem do mięsa narodził się w Chinach, a jego tradycja sięga ponad 2000 lat. Polega na okładaniu pacjenta ostrą stroną tasaków! Jego celem jest pozbycie się toksyn z organizmu i uwolnienie energii. 
Ten, co zapewnia gorące emocje. Masaż ogniem? Pacjenta okrywa się mokrym ręcznikiem, który nasączony spirytusem podpala się. Ze względu na wytwarzane ciepło masaż jest bardzo skuteczny i dociera do warstw głębokich ciała. Mimo, że brzmi groźnie jest zupełnie bezpieczny.

wtorek, 20 listopada 2018

5 rad, jak i po co zdobywać doświadczenie jeszcze w trakcie nauki





Jak od razu po szkole podjąć pełnoetatową, dobrze płatną pracę?



To pytanie zadaje sobie wielu uczniów, studentów i absolwentów. Niestety rzeczywistość nie zawsze bywa łaskawa - pracodawcy zwykle oczekują nie tylko ukończonej szkoły, ale i cennego, najlepiej rozbudowanego doświadczenia. Co zrobić w takiej sytuacji? Przecież absolwenci to zazwyczaj osoby młode, które dopiero rozpoczynają karierę albo nieco starsze, które po przebranżowieniu posiadają doświadczenie w zgoła odmiennej dziedzinie. Poświęć czas na praktyczną naukę zawodu jeszcze w trakcie szkoły!! Choć możliwe, że wiele razy przeszła Wam przez głowę myśl o "odbębnieniu" obowiązkowych praktyk, zaliczeniu ich "po łebkach" i pozbyciu się problemu, to na prawdę warto jest poświęcić czas i wysiłek na rzeczywiste zdobycie doświadczenia. Pytacie dlaczego? Bo z tym będzie dużo łatwiej znaleźć pracę (i to nie byle jaką!). My o tym wiemy, dlatego w naszej szkole policealnej Gloker kładziemy nacisk na praktyki i realną naukę zawodu, ale wiele zależy także od Was samych!

Czego uczysz się w czasie praktyk? Nie tylko nauki konkretnego zawodu od strony praktycznej, ale też szerzej - organizacji pracy, komunikacji i współpracy z innymi ludźmi, zarządzania swoim czasem, planowania, pracy z klientem, pracy pod presją czasu, twórczego myślenia, samodzielności i wielu innych, przydatnych w życiu kompetencji. Podsumowując, rozwijasz szereg uniwersalnych umiejętności, które potrzebne będą w każdej pracy i dorosłym życiu. 
Zdobywaj jak najwięcej doświadczenia w trakcie nauki, by po ukończeniu szkoły wykazać się nie tylko wiedzą, ale i praktyczną znajomością zawodu, która umożliwi Ci podjęcie dobrze płatnej pracy na etacie. 

Jak zdobyć cenne doświadczenie jeszcze w trakcie nauki? 



Rada #1 Wykorzystaj obowiązkowe praktyki na 100% 
Potraktuj je jako szansę dla siebie. Z reguły są bezpłatne, ale to inwestycja. Poświęcasz coś, ale w przyszłości zwróci się to z nadwyżką. Pamiętaj o tym. Wybierz najciekawsze miejsce, w którym chciałbyś pracować i czujesz, że zapewni Ci rozwój. Pracodawca nie musi Ci płacić, więc masz do wyboru na prawdę każdą firmę. Trzeba tylko przekonać ich, że zależy Ci na praktykach właśnie u nich, a swoim zapałem i zaangażowaniem wywołasz uśmiech na twarzy każdego współpracownika.


Rada #2 Jak szukać praktykodawcy?
Przejrzyj Internet, zrób listę najlepszych firm w swojej dziedzinie i weź telefon do ręki. Warto uświadomić sobie, że wiele firm ma na głowie multum spraw i nie zawsze są w stanie kontrolować każdego maila i pamiętać o wszystkich propozycjach. Warto się przypominać. Dobrze jest dzwonić. Możesz wysłać maile z prośbą o praktyki do kilku firm, a potem dzwonić do każdej, pytając czy dostali maila i kiedy możesz spodziewać się odpowiedzi. Kiedy odpowiedź nie przychodzi - znowu dzwoń. Najpierw do ulubionej firmy;)
A jak szkoła policealna Gloker pomaga w zdobyciu praktykodawcy?

Jeżeli masz problem ze znalezieniem praktykodawcy, my wyciągamy do Ciebie pomocną dłoń. Współpracujemy między innymi z salonem fryzjerskim Atelier Bernady, Szpitalem, Domem Pomocy Spłecznej, Agencją Reklamową EmuArt . 

Rada #3 Szukaj projektów i wolontariatu?

Wykaż się ambicją i zaangażowaniem. Po za obowiązkowymi praktykami, które trwają kilka tygodni szukaj jednorazowych projektów, wydarzeń, warsztatów, wolontariatu. Nie zajmują tak dużo czasu, a są równie cennym doświadczeniem. I zbierasz dodatkowe pozycje do swojego CV. Za takimi propozycjami rozglądaj się w internecie lub sam podejmuj inicjatywę i zgłoś się do wybranego miejsca. Jeżeli szkolisz się w wolnym zawodzie, na przykład artystycznym, możesz oferować w internecie lub wśród znajomych swoje usługi za darmo, po to by zbudować portfolio.

Rada #4 Nawiązuj dużo kontaktów
Znajomości się przydają, na prawdę. Jeżeli masz okazję wejść w nowe środowisko, staraj się poznawać tam jak najwięcej osób. Rozmawiaj z nimi, dopytuj o ich pracę. Zawsze ktoś może powiedzieć coś ciekawego, co może akurat przyda Ci się w rozwoju kariery?

Rada #5 Pytaj jak najwięcej
Pytaj, działaj i analizuj! Jeżeli jesteś na praktykach masz prawo do tego, by czegoś nie wiedzieć i pytać. Dopiero zaczynasz praktyczną naukę zawodu, a wiadomo, w praktyce często wychodzi wiele spraw, o których wcześniej się nie myślało. Staraj się zdobywać jak najwięcej informacji o swoim zawodzie, stanowisku, dziedzinie. Rób notatki. Sporo informacji może Ci się kiedyś przydać, a nie zawsze musisz wszystko pamiętać.


PODZIELCIE SIĘ Z NAMI, GDZIE NAJBARDZIEJ CHCIELIBYŚCIE MIEĆ PRAKTYKI, A KTO WIE - MOŻE COŚ ZAŁATWIMY 😉👍

środa, 14 listopada 2018

W rzeczy samej, czyli Design w Krakowie

Za oknem wciąż piękna, kolorowa jesień. Jednak listopad zapowiada się niezwykle barwnie nie tylko ze względu na pogodę. 

Szykuje się wiele dobrego dla wszystkich miłośników ciekawego designu i sztuki użytkowej.




Wiemy, że w naszej szkole policealnej Gloker można odnaleźć wielu pasjonatów designu, aranżacji
wnętrz i sztuki użytkowej. Chcemy, by nasi słuchacze byli na bieżąco z rynkowymi trendami 
i najciekawszymi wydarzeniami, dlatego zawsze dbamy, aby informować Was o istotnych dla danej branży eventach i nowościach. 😉 Można powiedzieć, że przełom listopada i grudnia to prawdziwa gratka dla wszystkich entuzjastów aranżacji wnętrz. 

Festiwale, targi, warsztaty

Tę designerską mozaikę kreatywności rozpocznie festiwal „Zaprojektowani” (15-18 listopada 2018). Na co można liczyć w ramach wydarzenia?? Z pewnością na moc estetycznych wrażeń zawartych w licznych wystawach, spotkaniach czy warsztatach. Ostatniego dnia festiwalu odbędą się Targi Dizajnu „Zaprojektowani. Krakowskie Spotkania z Dizajnem”. Będzie to okazja do przeglądu panujących obecnie trendów, a także szansa na wyłowienie dla siebie ulubionych perełek tej niezwykłej sztuki.

Co więcej?

Od 16 listopada do 2 grudnia będzie odbywał się festiwal “Sztuka do rzeczy – design w Krakowie. Warsztaty, wykłady, debaty, konferencje, targi, pokazy, a nawet spacery – tego wszystkiego będziecie mieli okazję doświadczyć podczas wielkiego święta designu, w które zaangażowanych jest mnóstwo krakowskich instytucji kulturalnych. Mamy nadzieję, że i Wy dacie się ponieść tej artystycznej pasji! 🌈

Co dokładniej?

Tematów podczas festiwalu nie brakuje, ale co szczególnie przykuło naszą uwagę? Kwestia społecznej odpowiedzialności w projektowaniu na Element Urban Talks; Nówka sztuka, czyli targi, na które może zgłosić się każdy młody projektant; twórczość Stanisława Wyspiańskiego jako designera - to tylko wybrane spośród wielu fascynujących idei przewodnich.

Jak szkoła Gloker wspiera design i rynek aranżacji wnętrz?

Szkolimy bardzo dobrych specjalistów, po prostu!!! 👍👍 Pomagamy rozwinąć skrzydła, kształcimy w teorii i praktyce, otwieramy drzwi do kreatywnej kariery. Pamiętaj, że na kursy w szkole policealnej Gloker możesz dołączyć w każdej chwili.