sobota, 29 czerwca 2019

#GlokerInspiruje #Kuba Winkowski

Mamy duży apetyt na karierę, a Wy? Szczególnie, jeśli tym smakowitym kąskiem jest wygrana w najbardziej prestiżowym konkursie gastronomicznym w Wielkiej Brytanii. Jego laureatem był kucharz polskiego pochodzenia - Kuba Winkowski. Zdobywca tytułu National Chef of The Year, uzyskał go w roku 2018. Talent Kuby zaprowadził go, aż do królewskiej kuchni Pałacu Buckingham, gdzie wybitny kucharz przyrządzał posiłki dla samej królowej. Jego dań można skosztować w restauracji The Feathered Nest w Wielkiej Brytanii. 

Konkurs National Chef of The Year obejmuje trzy etapy. Pierwszy z nich wymaga przygotowania trzech dań dla dwóch osób. Następnie, na podstawie oceny zaserwowanych dań, wyłaniani są półfinaliści, których dzieli się na cztery grupy. Każdy z nich ma dwie godziny na przygotowanie popisowych przysmaków. Dziesięciu uczestników trafia do finału, gdzie walczą o zwycięstwo. W przeszłości laureatem konkursu był między innymi Gordon Ramsey, którego nazwisko obiło się o uszy zapewne nie tylko specjalistom gastronomii, ale i tym, którzy z kuchnią nie mają za wiele wspólnego. 

Co zapewniło Winkowskiemu zwycięstwo? Na przykład zachwycający homar z ostrygami, maślanką, selerem oraz morskimi ziołami! Wyobraźcie sobie, jak pysznie musiało to smakować, że z kretesem pokonał pozostałych uczestników i podbił podniebienia całego jury. 

Winkowski postanowił zdobywać wiedzę na temat gastronomii za granicą. Dołączył do szkoły Thanet College w Broadstairs w Anglii, gdzie przez trzy lata uczył się gotowania. 

Wiosną tego roku widzowie stacji Food Network mieli okazję oglądać program telewizyjny poświęcony naszej rodzimej gwieździe gastronomii! Cieszymy się, że kariera Kuby nabrała tak dobrego toru, a sławę zyskuje on na całym świecie. Szkoła policealna Gloker wierzy w talenty i chce, żeby i nasi uczniowie podbijali świat! ;) Wiemy, że jest to realne, zwłaszcza, jeśli ktoś obdarza gotowanie tak wielką pasją, jaką my obdarzamy naukę! 

Chcesz spróbować własnych sił w gastronomii? Wybierz szkołę gastronomiczną Gloker w Krakowie! Nauczymy Cię wszystkiego, a przede wszystkimi zadbamy o to, by gotowanie było Twoją prawdziwą pasją. Nasze kierunki gastronomiczne to Kucharz, Cukiernik, Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych czy Technik Technologii Żywności. Dowiedz się więcej na temat wspomnianych kierunków - zadzwoń teraz na 509 986 445, napisz do nas na Facebooku lub na email