wtorek, 17 stycznia 2017

Jak zostać masażystą

Zawód masażysty to pewniak na rynku pracy, a jego zarobki wahają się pomiędzy 1500-2500 złotych netto.
Praca w tym zawodzie będzie zawsze, a dzieje się tak z kilku powodów. Po pierwsze: żyjemy w starzejącym się społeczeństwie, po drugie: społeczeństwo to żyje w chronicznym stresie, po trzecie: wykonuje zazwyczaj pracę siedzącą, po czwarte: często ulega kontuzjom.
A teraz konkrety. Jak zostać masażystą?
Zgodnie z europejskimi przepisami masażysta musi wykazać się nie tylko stosownym wykształceniem, ale także doświadczeniem zawodowym. Do podjęcia pracy nie wystarczą ukończone kursy czy szkolenia, ale nie jest także niezbędne wykształcenie wyższe. Jeśli nie macie czasu na aż 5 lat studiów, wybierzecie ofertę jednej ze szkół policealnych, która daje Wam możliwość zdobycia tytułu technika już po dwóch latach nauki.
Wybierając naszą szkołę, zyskujecie nie tylko Państwowy dyplom z suplementem ważnym w całej UE, ale również praktyki, które odbywają się w trakcie nauki. Więc nie tracąc czasu, zdobywacie jednocześnie doświadczenie zawodowe, potwierdzone przez pracodawców i gotowe do wpisania w CV. Można także skorzystać ze 100% dofinansowania i uczyć się bezpłatnie - sprawdź ofertę.

Odbycie praktyk zawodowych jest niezbędne, ponieważ zawód masażysty jest wymagający.

Masażysta w swojej pracy spotyka osoby potrzebujące wytchnienia i relaksu, rehabilitacji lub konkretnych zabiegów pielęgnacyjnych. Dlatego wykwalifikowany pracownik musi sprawnie wykonywać masaże klasyczne, relaksujące, rehabilitacyjne, kosmetyczne i sportowe.
Jeśli chcecie zostać masażystami, pamiętajcie również o ważnej rzeczy, jaką jest WASZ stan zdrowia. Zawód ten wymaga zdrowego kręgosłupa, rąk i nóg. Tak wiemy, że zabrzmiało śmiesznie, ale wyobraźcie sobie kilkugodzinną pracę stojącą i do tego spory wysiłek fizyczny.
Musicie też lubić pracę z ludźmi i potrafić z nimi rozmawiać. Przed każdym zabiegiem należy przeprowadzić ze swoim pacjentem wywiad, dowiedzieć się wszystkiego, co dotyczy jego stanu zdrowia, zwyrodnień, przebytych kontuzji i chorób i wreszcie jego oczekiwań, co do samego masażu. Dopiero po takiej rozmowie przechodzicie do czynu;)
W Waszych rękach pozostaje nie tylko czyjeś dobre samopoczucie, ale przede wszystkim zdrowie, dlatego do zawodu masażysty potrzeba odpowiednich kwalifikacji.
W naszej szkole takie kwalifikacje zdobywacie po 2 latach. Tak, dopiero. Po jednym roku zyskujecie tylko jedną kwalifikację Z.1 - Świadczenie usług w zakresie masażu, to jednak nie daje Wam tytułu zawodowego. Warto skończyć drugi rok i zdać egzamin państwowy. W nagrodę za Wasze trudy otrzymacie od nas tytuł zawodowy i wszystkie potrzebne papiery do wykonywania zawodu.
W trakcie nauki dostajecie legitymacje szkolne oraz zaświadczenia- do ZUS-u, KRUS-u i MOPS. Zapewniamy też wszystkie materiały.
Na koniec zapewne dobra wiadomość, ten kierunek jest dofinansowany, co znaczy, że jego pierwszy rok jest zupełnie za darmo.
Macie jeszcze jakieś pytania? Zapraszamy do kontaktu. Na koniec samo się nam nasuwa stwierdzenie, że: jak zostać masażystą, to tylko w GLOKER:)
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza